wtorek, 3 kwietnia 2012

...kraj, którego nie ma...


Komentarz z onetu pod tematem: "Zapadła oficjalna decyzja o rebrandingu TP SA"

~polski juz nie ma: Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w polskiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy??? Nie dajcie sie nabierać na tematy zastępcze ""WOLNYCH MEDIÓW"" Nie jesteście małolaty..

Jeden komentarz a tyle w nim prawdy. Jakby się tak rozejrzeć po swoich mieszkaniach to niewiele znajdziemy tam przedmiotów polskich firm. Nie wiem czy może cieszyć się z tego, że mam jeszcze polskie jabłka i polską kapustę? To wszystko niedługo może być przecież chińskie. Gdyby tak stanąć z boku i przyjrzeć się temu wszystkiemu to można by dojść do wniosku, że Polska, kraj niegdyś waleczny, pełen patriotycznych zrywów, dążeń i bohaterów, jest siedliskiem ludzi kalekich, nie mogących sobie z niczym poradzić. Jak widać potrzebujemy zagranicznych marketów bo sami pewnie byśmy sobie nie poradzili. Potrzebujemy zagranicznych banków, stacji paliw, leków, ubrań, jedzenia, samochodów, komputerów, sieci komórkowych, sprzętu AGD i RTV, potrzebujemy nawet zagranicznych szczoteczek do zębów i past bo tylko obcokrajowcom zależy na naszym szczęściu, życiu w dobrobycie i zdrowych zębach! Nawet polskie komedie były kiedyś polskie, z polskim poczuciem humoru i polskim klimatem. Dziś komedie są już amerykańskie, nawet poczucie humoru mamy amerykańskie bo przecież w telewizji i gazetach wszyscy tak mają to my też musimy! Świadomie bądź nieświadomie.

Czy my nie potrafimy utrzymywać naszego państwa sami? A może teraz już za późno. Nawet gdyby znalazł się polityk, który narzuciłby gigantyczne podatki na markety, albo co więcej wyrzucił zagraniczne spółki i firmy z polski to społeczeństwo pewnie by go powiesiło. Tyle ludzi straciłoby pracę, tyle rodzin żyłoby w biedzie zanim polscy przedsiębiorcy zajęliby miejsce gigantycznych zagranicznych sieci. Zachód nas zjada. Nie ma już niepodległej Polski. Teraz mamy Polskę uległą, potulną jak baranek, nawet nasz orełek nie dziobie i wydaje się mniejszy. Wydaje mi się, że cały ten kapitalizm, telewizja, pogoń za pieniądzem, reklamy, marketing, moda itd.itp pozbawiły nas czegoś takiego jak poczucie patriotyzmu. Nie chodzi tu bynajmniej o szczycenie się „jakim to ja jestem patriotą”, jak ja kocham swój kraj, że życie za niego oddam. Nie! Nic z tych rzeczy. Chodzi o to, żeby całe społeczeństwo było bliżej siebie, bez podziałów. Wyrzucony zagraniczny kapitał zrobiłby miejsce polskiemu. To co teraz wycieka za granicę: Francja, Niemcy, Ameryka, Wielka Brytania, Hiszpania....pozostałoby u nas.

 Nie interesuję się polityką i może dlatego nie potrafię zrozumieć dlaczego Polska jest wyprzedawana?! Dlaczego pozwalamy, żeby to inne kraje decydowały za nas i kierowały naszym rynkiem? Czy nasi politycy są ślepi? A może głusi? A może nie wiedzą jak wykorzystać swój wypchany dolarami mózg? Nie mam pojęcia. Nie wiem po co Ci nasi przodkowie walczyli o tę wolność. Na lekcjach historii to tłumaczono, ale czy dzisiejszy młody człowiek to rozumie??? Jesteśmy pod niewidzialnym, cichym zaborem wielu państw. Wokół sami kalecy z klapkami na oczach, cudnymi zżeranymi przez rdze autami i sianem w głowie. Granice zostały przekroczone.


Ojojoj ajajaj co za kraj!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz