czwartek, 31 marca 2011

...

...piękna słoneczna pogoda pozwala nam na wykonywanie wielu prac pod gołym niebem. Pracujemy powoli ale systematycznie i stopniowo wszystko zaczyna nabierać innych kształtów. Przygotowaliśmy ziemię pod uprawę, powstała konstrukcja tunelu foliowego, postawiłam mały tunelik, w którym rośnie rzodkiewka i sałata, posiałam cebulę i marchewkę. Długo zastanawialiśmy się nad tunelem foliowym a konkretnie nad materiałem z jakiego ma powstać. Z folii to oczywiste, ale problem był z konstrukcją: drewniana, metalowa, z rurek pcw? Ostatecznie, biorąc pod uwagę koszty i szybkość budowy, zdecydowaliśmy się zamówić tunel przez internet. Dzięki temu czas, który musielibyśmy poświęcić na składanie, główkowanie, przywożenie i dokupywanie części przeznaczyliśmy na inne podwórkowe czynności. 
Nasz tunel kosztował dokładnie 747 zł; ma wymiary 6x3x1,9 m. Myślę, że na początek wystarczy. 
Z kolei mały tunel foliowy (z sałatą i rzodkiewką) wykonałam sama z gałęzi leszczyny. Leszczyna, jak wiadomo, ma młode elastyczne pędy, które okazały się idealne do tego typu konstrukcji. 
Odbyliśmy również kilka wędrówek po lesie celem "złupienia" natury :), tzn, że w naszym obejściu mamy kilka paproci leśnych i czosnek niedźwiedzi, którego jest naprawdę sporo wczesną wiosną  zaraz obok zawilców i innych pięknych kwiatków, których nazw muszę się doszukać. 
O wyprawach leśnych będzie trochę dokładniej w innym poście. Poniżej zdjęcia prac wiosenno porządkowych.


rozsada z dnia 04.04.2011rozsada z dnia 04.04.2011


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz